saee-pms-gis

ترک خوردگی را می‌توان به عنوان یکی از خرابی‌های اصلی روسازی‌ها در نظر گرفت که به دلایل مختلفی به وقوع می‌پیوندد. خستگی یکی از دلایل ترک خوردگی روسازی‌ها است که در نتیجه بارهای ترافیکی تکراری بوجود می‌آید‌. این نوع خرابی دردماهای متوسط تا پایین روسازی، تحت بارهای تکراری ترافیک و در طول عمر روسازی اتفاق می‌افتد. ولی زمانی که شروع می‌شود، به سرعت گسترش می‌یابد و منجر به خرابی کلی سازه روسازی آسفالتی می‌شود. انقباض روسازی در دماهای سرد و تغییر شکل آن منجر به ایجاد تنش‌های کششی در روسازی و وقوع ترکها‌ی عرضی در سازه روسازی می‌شود.

قیرهای اصلاح شده یکی از مهمترین راهکارها برای برطرف نمودن خرابی روسازی‌ها هستند. برای تولید قیر اصلاح شده روش‌های متفاوتی با استفاده از مواد افزودنی مختلف در مقادیر اصلاح سازی متفاوت وجود دارند. در سال‌های اخیر استفاده از پلیمر به عنوان یک روش رایج در صنعت روسازی آسفالتی در نظر گرفته شده‌ که می‌تواند برای بهبود مشخصات قیر مورد استفاده قرار گیرد. قیر اصلاح شده می‌تواند مشخصات گسترده‌ای را که برای عملکرد بهتر راه‌ها نیاز است، فراهم نماید و می‌تواند در شرایط آب و هوایی و بارگذاری شدید سرویسدهی کند. ازسوی دیگر کاربرد پودر لاستیک بدست آمده از لاستیک‌های ضایعاتی و دور ریز به عنوان یک افزودنی اصلاح کننده کمک می‌کند تا بتوان مشکلات جدی شرایط محیطی و آب و هوایی را حل نموده و عملکرد روسازی آسفالتی را بهبود داد. پلیمرهای تجاری و مصنوعی امکان تولید مخلوط‌هایی را بوجود می‌آورند که بتوانند در مقابل شیار افتادگی و ترک خوردگی مقاومت نمایند. کاربرد افزودنی پلیمری برای پروژه‌های راه سازی به عوامل مختلفی از جمله هزینه ساخت، توانایی اجرا، در دسترس بودن و عملکرد مورد انتظاربستگی دارد. اصلاح پلیمری قیر بخصوص در کشورهای در حال توسعه، بدلیل اینکه پلیمر از کشورهای دیگر وارد می‌شود، هزینه بیشتری به دنبال خواهد داشت.

از طرفی معضل وجود لاستیک‌های مستعمل در جهان امروزه یکی از دغدغه‌های مدیریت کلان محسوب می‌شود.افزايش تعداد وسايل نقليه به نوبه خود باعث افزايش مواد اضافي نظير لاستيك هاي فرسوده شده است كه علاوه بر آلودگي محيط زيست باعث اشغال فضا در كشورهاي مختلف گرديده است. سالانه در دنيا ميزان بسيار زيادي از تايرها مستعمل  مي شوند. گسترش سریع شبکه راه‌ها، افزایش ترافیک و بار محوری ناشی از آن، مهندسان را ملزم به چاره اندیشی جهت بالا بردن کیفیت راه‌ها می‌نماید. بدین ترتیب با تبدیل لاستیک به پودر پلاستیک و استفاده از آن به عنوان یک افزودنی و اصلاح کننده رفتار عملکردی قیر بخشی از نگرانی‌ها از بابت مسائل زیست محیطی و در پی آن عدم کارایی لازم مخلوط‌های آسفالتی مرتفع ‌می شود.
آسفالت لاستیکی  که در آن قیر با پودر لاستیک اصلاح می شوند خواص منحصر به فردی دارد. زیرا آن ها از یک فاز مایع و ذرات متورم شونده تشکیل می شوند. متورم شدن ذرات لاستیک، شبکه قیر را به وسیله کاهش فاصله بین ذرات تحت تاثیر قرار می دهد، کمبود گرانروی قیر را ازبین برده و آن را سخت تر می کند.

تجربيات محققان نشان داده افزودن لاستيك به قير به صورت پودر يا بصورت قطعات لاستيك در مخلوط آسفالتي با ملاحظه شرايط اختلاط مي تواند باعث بهبود عملكرد آسفالت گردد.
استفاده از لاستیک های فرسوده مزایای زیر را به همراه دارد:
– استفاده از ماده اولیه ضایعاتی با هزینه بسیار پایین
– رفع مشکلاتی زیست محیطی مربوط به لاستیکهای فرسوده
– قابلیت استفاده در مناطق گرمسیر و سردسیر
– بهبود حداقل 30 درصدی مشخصات و طول عمر آسفالت
– تکنولوژی نسبتا آسان و کاربردی
– دارای سابقه بسیار طولانی استفاده در کشورهای مختلف دنیا

آسفالت لاستیکی این نتایج سودمند را به دنبال دارد:
– دستیابی به مخلوط نرم تر در دماهای پایین بهره برداری
– کاهش ترک خوردگی
– دستیابی به مخلوط سخت تر در دماهای بالا و کاهش خط افتادگی
– افزایش مقاومت و استحکام مخلوط
– کاهش ترک های انقبتضی روسازی
– بهبود تراکم و اجرا
– بهبود مقاومت در برابر خستگی
– کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری