به گزارش ایرنا مردم آبادان با گذشت سه دهه از پایان هشت سال جنگ تحمیلی هنوز برای تردد در خیابان های این شهر با مشکل مواجه هستند.

وجود چاله های فراوان در خیابان‌های اصلی و پر تردد شهر آبادان عبور و مرور مردم به خصوص رانندگان خودرو و تاکسی ها را مشکل کرده و شهروندان از ادامه این روند خسته شده اند.
وضعیت آسفالت در بسیاری از کوچه ها و خیابان های آبادان به خصوص بافت قدیمی این شهر مناسب نبوده و تردد در این مناطق به دلیل وجود چاله های فراوان به سختی انجام می شود ضمن اینکه بسیاری از رانندگان تاکسی بابت آسیب وارده به خودروهای خود به دلیل وجود چاله های فراوان گله دارند. ضمن اینکه هنگام بارندگی بسیاری از خیابان های شهر آبادان به دلیل فرورفتگی آسفالت و چاله های کوچک و بزرگ پر از آب شده و عبور و مرور را سخت تر نیز می کنند.
تعدادی از شهروندان آبادانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گله مندی از وضعیت نامناسب معابر شهری اظهار داشتند: خیابان هایی که برای اجرای طرح هایی چون گازرسانی، فاضلاب، آب، مخابرات حفاری شده اند همچنان بدون آسفالت رها شده اند.
مهران رضایی با بیان اینکه به دلیل انباشت آب باران و طغیان مجاری فاضلاب هنگام بارندگی فرزندم نمی تواند به مدرسه برود گفت: از آنجا که این خیابان هنگام بارندگی غیر قابل تردد می شود لذا اکثر دانش آموزان ساکن این منطقه برای رفتن به مدرسه با مشکل مواجه شده و بعضا از رفتن به مدرسه منصرف می شوند.
وی اظهار داشت: با وجود بازدید برخی مسئولان دستگاه های اجرایی و خدماتی و حتی امام جمعه آبادان از وضعیت نامناسب خیابان های این منطقه و قول مساعد به مردم برای رفع مشکل معابر تاکنون هیچ اقدامی برای ساماندهی معابر این منطقه صورت نگرفته است.
این شهروند آبادانی تغییر جهت ناگهانی خودروها برای فرار از چاله های سطح خیابانها را یکی یاز علل حوادث رانندگی در سطح این شهر برشمرد و با انتقاد از شهرداری آبادان خواستار مرمت چاله های سطح معابر از سوی این شهرداری شد.
شهروند آبادانی ساکن منطقه امیرآباد نیز گفت: با وجود اجرای طرح های آب، فاضلاب و گاز در این منطقه اما تاکنون اقدامی برای آسفالت خیابان ها نشده است.

محمد دشتی نژاد افزود: علاوه بر این اکثر معابر منطقه امیر آباد به دلیل چاله های فراوان برای خودروها قابل تردد نیست و این مشکل موجب شده تا رانندگان تاکسی از جابجایی مسیر در این منطقه امتناع کنند.
شهروند ساکن منطقه سلیچ نیز بیان داشت: کوچه های این منطقه نیز فاقد آسفالت بوده و هنگام بارندگی غیر قابل تردد می شوند.
عبدالنبی بغلانی گفت: اهالی این منطقه بارها برای آسفالت کوچه و خیابان ها به شهرداری مراجعه کرده اند ولی تاکنون به نتیجه ای نرسیده اند.

شهردار آبادان در خصوص مشکل آسفالت معابر شهری گفت: به منظور ترمیم نوارهای حفاری در سطح شهر به میزان 50 میلیارد ریال با شرکت پارسارگاد قرارداد خرید قیر منعقد شده و تا پایان سال جاری تمام کنده کاری ها و نوارهای حفاری در خیابان های اصلی و سپس فرعی آسفالت می شود.
حسین حمیدپور افزود: هم اکنون در چند منطقه شهر آبادان طرح ساماندهی و بهسازی معابر در حال انجام است و با پایان یافتن این پروژه ها کمتر شاهد نوارهای حفاری و کنده کاری در سطح شهر آبادان خواهیم بود.
وی افزود:در سال های گذشته طرح های عمران شهری به ندرت در سطح شهر آبادان اجرا شده و این مسئله چهره شهر آبادان را زشت کرده است.

بدون شک با استفاده از سامانه های نرم افزاری هوشمند مدیریت روسازی معابر “PMS” تمامی این مشکلات رفع خواهد شد و امکاناتی از قبیل روند پیگیری و ثبت انواع خرابی ها ، شناسنامه دار شدن معابر، آمار و اطلاعات روسازی های انجام شده هر معبر، کارتابل اداری روسازی معابر بین سازمانهای تصمیم گیرنده، مدیریت موارد مالی، اولویت بندی خودکار و غیر خودکار و ….از جمله امکانات اولیه این سامانه می باشند.