نام گذاری معابر

خیابان‌های کرمانشاه به نام مفاخر شهر نام گذاری می‌شود

خیابان های کرمانشاه به نام مفاخر شهر نام گذاری می شود

با پیشنهاد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، برخی از معابر کرمانشاه به نام مفاخر شهر نام گذاری میشود.

مهدی عبدالمالکی، معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه در فاز نخست این اقدام نام ۲۰ شخصیت و بزرگان کرمانشاهی زینت‌بخش معابری از کرمانشاه می‌شود، اظهار کرد: این اقدام همزمان با هفته فرهنگی و به مناسبت پاسداشت روز قلم صورت گرفته و سعی شده بسیاری از مفاخر و استادان شناسایی و کوچه و معبر محل سکونتشان به نام خودشان نام گذاری شود.

وی با اشاره به موافقت شهردار کرمانشاه با این پیشنهاد تصریح کرد: مقدمات این طرح مدت‌ها پیش در کمیته نامگذاری معابر شورای شهر مطرح شد و بعد از ارائه در صحن علنی شورا مجوز لازم را برای اقدام دریافت می‌کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه مباحث مرتبط با هویت، همچون هویت ملی و بحران هویت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که امروزه در کانون توجه صاحب‌نظران قرارگرفته است، گفت: تکرار اسامی مفاخر در میان شهروندان می‌تواند در هویت بخشی به نسل جوان شهر مؤثر واقع شود.

وی با اشاره به تأثیر این امر در هویت بخشی به محلات شهر کرمانشاه خاطرنشان کرد: نام‌گذاری معابر، بزرگراه‌ها و خیابان‌های مهم شهر به نام این مشاهیر و مفاخر، نشان از ارزش‌گذاری تاریخ فرهنگ و هویت یک شهر دارد.

عبدالمالکی افزود: این امر با دستور شهردار کرمانشاه، همکاری معاونت خدمات شهری و اداره زیباسازی شهرداری و تأیید شورای اسلامی شهر و در اسرع وقت انجام خواهد پذیرفت.

وی افزود: جهت آغاز این حرکت و در مرحله نخست نام ۲۰ نفر از مفاخر پیشنهاد داده شده که در مراحل آتی این اقدام استمرار خواهد داشت.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: بیش از نیمی از سردیس مفاخر کرمانشاه با همکاری حوزه هنری آماده شده که با تکمیل این اقدام، افتتاح پارک مشاهیر نیز در دستور کار قرار دارد.

سامانه مدیریت نام گذاری معابر و اماکن شهری منام

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *