عدم نام گذاری معابر، مشکلی تازه پیش روی شهروندان ایلامی

عدم نام گذاری معابر، مشکلی تازه پیش روی شهروندان ایلامی

نامگذاری معابر به دلیل گسترش و توسعه سطح شهر امری مهم است که از به وجود آمدن مشکلات برای مردم در معابر بی‌نام جلوگیری می‌کند این در حالی است که برخی شهروندان از زمان بر بودن پروسه نام گذاری معابر توسط نهادهای مربوطه گله‌مندند.

بر اساس بند ب ماده ۷ دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه نظارت بر نامگذاری شهرها، خیابان‌ها، اماکن و موسسات عمومی، بند ۲۴ ماده ۷۱ ‌قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵ نامگذاری معابر، میادین، خیابان‌ها، کوچه و کوی در حوزه شهری و تغییر نام آن‌ها توسط شورای اسلامی شهر انجام می‌شود.

بی‌شک نامگذاری معابر شهری یکی از مسوولیت‌های مهمی است که بر عهده شورای شهر، شهرداری و دیگر نهادهای مربوط قرار گرفته است و بی‌توجهی به این مهم می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شهروندان به دنبال داشته باشد.

بر اساس گفته مسوولان شهرداری ایلام نامگذاری‌ معابر شهری در نشست‌هایی با حضور مسوولان فرمانداری و شهرداری در اسرع وقت انجام می‌شود این در حالی است که  برخی از شهروندان از زمان بر بودن پروسه نام گذاری معابر گله‌مندند.

لزوم توجه مسوولان مربوط

محمدی یکی از شهروندان ایلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام، گفت: نامگذاری معابر در شهر ایلام پروسه طولانی دارد و این امر بروز مشکلات فراوانی را برای مردم در معابر بی‌نام در پی دارد.

وی افزود: ضروری است مسوولان به این مهم توجه بیشتری داشته باشند و نشست‌های مربوط را در اسرع وقت برگزار کنند.

برگزاری چند سال یکبار نشست‌های نام‌گذاری معابر

خلیلی یکی دیگر از شهروندان ایلامی با بیان اینکه عدم نامگذاری بسیاری از معابر به واسطه گسترش و توسعه سطح شهر موجب به وجود آمدن مشکلات برای شهروندان شده است، گفت: نشست‌هایی که جهت نامگذاری معابر انجام می‌شود بسیار دیر به دیر به دیر برگزار می‌شود و همین امر نامگذاری معابر را با وقفه روبه رو می‌کند.

خلیلی افزود: بر اساس برخی شنیده‌ها این نشست‌ها هرچند سال یکبار برگزار می‌شود که بی‌شک این امر نامگذاری معابر را با مشکل مواجه می‌کند.

خلیلی ادامه داد: نامگذاری معابر شهری از جمله مسائلی است که باید با در نظر گرفتن جوانب مختلف و ریشه‌های تاریخی، ملی، مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و هنری جامعه و محترم‌شمردن باورهای مردم انجام شود، علاوه بر این در نامگذاری‌ها موارد دیگری از جمله آسان‌ بودن اسامی برای آدرس‌دهی و مانوس بودن آن برای مردم نیز رعایت می‌شود.

نام گذاری معابر در سریع‌ترین زمان

محمد سلطانی روابط عمومی شهرداری ایلام به خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام، گفت: جلسات و نشست‌های نامگذاری معابر بر اساس درخواست‌های مردمی جهت تعیین نام معابر در زمان‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری این نشست‌ها با توجه به تعداد تقاضا از نشست‌های هفتگی تا نشست‌های ماهانه متغییر است.

روابط عمومی شهرداری ایلام با رد ادعای طولانی بودن پروسه نام گذاری معابر گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون حدود ۴ نشست جهت نامگذاری معابر شهری ایلام برگزار شده است.

سلطانی در ادامه تصریح کرد: در دوره شورای شهر قبل به دلیل مشکلات مالی و نبود اعتبارات هیچ نشستی جهت نامگذاری معابر طی چهار سال فعالیت آن برگزار نشد اما خوشبختانه در این دوره شاهد بروز چنین مشکلاتی نبوده‌ایم.

روابط عمومی شهرداری ایلام در پایان با تاکید بر برگزاری نشست‌های نام گذاری معابر، گفت: پس از درخواست مردم و برگزاری نشست،‌ نامگذاری و نصب تابلو در معابر به سرعت انجام می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.