میثم محمدی شهردار

مفاخر، مشاهیر و نخبگان رکن اصلی هویت شهری هستند

مفاخر، مشاهیر و نخبگان رکن اصلی هویت شهری هستند

شهردار زرین شهر گفت: پاسداشت هویت مشاهیر و مفاخر خطه طلایی ایران برای مدیریت شهری از اهمیت ویژه ‌ای برخورد است، از این رو مشارکت شهروندان در خصوص نامگذاری معابر و میادین و پروژه‌های مهم شهر با عنوان چهره‌های ماندگار شهر مورد استقبال قرار گرفت.

میثم محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، نامگذاری معابر و میادین با استفاده از اسامی سرداران، مشاهیر، مفاخر و بزرگان محلی را ارج گذاری بر شخصیت علمی و معنوی آنان دانست و اظهار کرد: امروزه اهمیت شناخت هویت شهرهای ایران و مفاخر آن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده و این مهم نقش مؤثری بر آداب و رسوم، اخلاق و سلوک شهروندان و همچنین کالبد شهر دارد.

وی با بیان اینکه هویت شهر با خاطرات و باورهای شهروندان در محلات مختلف شهر گره خورده است، افزود: زرین شهر دارای تاریخ، قدمت و فرهنگ غنی در حوزه‌های مختلف بوده و مفاخر و مشاهیر نامی در این شهر زندگی می‌کردند، اما متأسفانه آنگونه که باید به معرفی آنها پرداخته نشده است.

شهردار زرین شهر، رکن هویت این شهر را مفاخر، مشاهیر و نخبگان دانست و تصریح کرد: پاسداشت بزرگان شهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، از این رو با احترام به پیشنهاد جمعی از شهروندان و حقوق شهروندی پیشنهادی ارائه شده از سوی آنان در خصوص نامگذاری معابر و پروژه‌های مهم شهر با عنوان چهره‌های ماندگار شهر مورد استقبال قرار گرفت.

وی با اشاره به جای خالی نام مفاخر و مشاهیر در نامگذاری معابر زرین شهر ادامه داد: امروز نام همه شهدای شهر زینت بخش معابر، میادین و پروژه‌های شهر بوده و بر همین اساس نامگذاری معابر و اماکن عمومی تحت اسامی مفاخر می‌تواند تأثیر بسزایی در آشنایی نسل جدید با آنان داشته باشد.

وی عنوان کرد: معتقدیم می‌توان تمامی نامگذاری‌های معابر و اماکن سطح شهر را بر اساس موقعیت مکانی، پیشنهاد شهروندان و در نهایت مطالعات کارشناسی انجام داد از این رو برای پروژه‌های خاص فراخوان عمومی داده خواهد شد تا بتوانیم از نقطه نظرات شهروندان بهره مند شویم

**********************

  • با توجه به سخنان شهردار محترم شهر زیبای زرین شهر ، پیشنهاد شرکت ساعی به شهرداری ها برای مدیریت بهینه نامگذاری های معابر شهر و افزایش مشارکت  و استفاده از نقطه نظرات شهروندان  درنامگذاری معابر  واماکن  ، بهره گیری از سامانه مبتنی بر جی آی اس منام میباشد.
  • جهت آشنایی با  سامانه مدیریت  نامگذاری معابر و اماکن شهری منام اینجا کلیک نمایید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *