نامگذاری اماکن و معابر

نامگذاری معابر با استفاده از المان‌های فرهنگی انجام شود

کرمانشاه- ایرنا– فرماندار صحنه باتاکید براستفاده از اِلمان های فرهنگی در شهرستان گفت: آنچه در فرآیند نامگذاری معابر حائز اهمیت است، توجه به اِلمان‌ها و نام هایی است که برای شهروندان و افراد هر محله و کوچه، دارای بار مثبت فرهنگی و اجتماعی و سنخیت باشد.

علیرضا حیدری دوشنبه شب در اولین جلسه شورای نظارت بر نامگذاری اماکن صحنه در سرسرای اجتماعات فرمانداری این شهرستان با اشاره به حائز اهمیت دانستن نامگذاری معابر عمومی و اماکن، رعایت دقیق آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی ذی ربط را از سوی دستگاه ها و نهادهای متولی ضروری دانست.

 رییس شورای نظارت بر نامگذاری اماکن صحنه اظهارداشت؛ نامگذاری اماکن، خیابان ها، کوچه ها و معابر و …  منوط به تایید نهایی در شورای نظارت بر نامگداری اماکن شهرستان است.

حیدری گفت؛ نامگذاری اماکن، خیابان ها، کوچه ها و معابر به نام شهدای گرانقدر اقدامی ارزشمند و ماندگار در راستای الگو قراردادن و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن عزیران فداکار است و در نامگذاری ها بر بهره گیری از نام ۳۰۰ شهید گرانقدر شهرستان تاکید کرد. 

استفاده از نمادهای فرهنگی منطقه و نام مشاهیر در فرآیند نامگذاری های میادین شهری و روستایی و بهره گیری از نظرات و پیشنهادات اقشار مختلف مردم از دیگر مباحثی بود که مورد تاکید فرماندار صحنه قرار گرفت.

شهرستان صحنه با ۷۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

جهت آشنایی با سامانه مدیریت نامگذاری معابر و اماکن شهری منام اینجا کلیک نمایید

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *